Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Internal encoding vs Actual encoding

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Ruh Hali : Internal encoding vs Actual encoding Centil10
Tuttuğu Takım : Internal encoding vs Actual encoding Galatasaray
Rep Gücü : 192

Internal encoding vs Actual encoding Empty
MesajKonu: Internal encoding vs Actual encoding   Internal encoding vs Actual encoding EmptyCuma Şub. 06, 2009 3:42 pm

Malum html denen şeyin bir standardı olmasına karşı yok gibi yaşıyoruz çünkü ie bunu bize alıştırdı hataları otomatik yorumlyıp düzeltitği için.. Lakin bu firefox gibi diğer tarayıcılar ile görüntülenmede sorunlar demek.. e bunun için de ben sitemi html 4 transistional'a göre ayarlayayım deidm başladım büssürü hatayı ayıklamaya ve görüdm ki artık style dışındaki bütün herşey yalan olmuş.. neyse onu hallettik derken hzır bu olmnuşken html 4 strict'e geçelim tam olsun deidm onu da uraş uraş bitirdim.. lakin üstte html 5 deneme aşamasındada olsa duruyordu onun için de kasayım dedim ki bu bana center target cellspacing cellpadding gibi yararlı şeyleri bile kullandırmazken ama hepsini style ile bir şekilde çözdük.. ve son bir hata kaldı

Internal encoding declaration iso-8859-9 disagrees with the actual encoding of the document (utf-Cool.

http://validator.w3.org bu hatayı gösteriyor.. ve bir tek buna çözüm bulamadım sayfanın karkater encoddingi iso-8859-9 ama document encodding öyle dğeilmiş diyor bu illet.. e ben bunu tarayıcıdan farklı kaydetle falan öyle kaydetmeye çalıştım ama yine olmadı ki zaten unicode dışında nasıl bir kodlama ile kaydebilcem ki dosyayı.. kafam karıştı bir çözüm bulamadım lakin burda lbette html 5 ile uğraşan birileri vardır diye sizden yardım bekilyorum.. şimdiden teşekkürler

daha önümde yüzlerce sayfa var hepsini böyle uyarlamak için nerden gelemişse bu standartlar.. bu zmaan kadar akıllaırımı yoktu peff..
http://frmportal.eniyiforum.net

Internal encoding vs Actual encoding
1 sayfadaki 1 sayfası